MonaLisa Touch

PELLEVE
11 stycznia 2017
SZKOLENIE SONOQUEEN
16 stycznia 2017

MonaLisa Touch

O PRODUKCIE
Trudne porody, okres menopauzy, problem nietrzymania moczu czy też nieatrakcyjna budowa anatomiczna mogą powodować zmiany w wyglądzie i funkcjonowaniu ciała kobiety. To z kolei wpływa na spadek jej samooceny, zamknięcie w sobie i unikanie kontaktów intymnych. Ginekologia estetyczna przychodzi z pomocą wszystkim kobietom, które pragną poprawić wygląd i atrakcyjność zewnętrznych narządów płciowych oraz poprawić ich funkcje seksualne. Kobietom, które chcą podnieść komfort własnego życia seksualnego, poprawić samoocenę, ułatwić przeżywanie w pełni doznań erotycznych. Udane życie seksualne odgrywa bardzo istotną rolę w relacji z partnerem i pozwala na nawiązanie głębokiego porozumienia z drugą osobą. Buduje nie tylko poczucie pewności siebie i wysoką samoocenę, ale i dobre samopoczucie.

Schorzenia, które dotychczas leczono wyłącznie operacyjnie, coraz częściej można zlikwidować za pomocą zabiegów bezinwazyjnych. W ten sposób można uniknąć okresu rekonwalescencji oraz ryzyka pojawienia się komplikacji pooperacyjnych. Do takich nowoczesnych metod zalicza się zabiegi laserowe MonaLisa Touch™.

Laser MonaLisa Touch™ został stworzony z myślą o zdrowiu i pięknie intymnym kobiety. Jego producentem jest włoska firma DEKA, posiadająca ponad 30-letnie doświadczenie w tworzeniu technologii laserowych. Powstała w 1981 roku, stając się natychmiast liderem w projektowaniu, produkcji i sprzedaży urządzeń laserowych przeznaczonych dla rynku medycznego.
TECHNOLOGIA
Skuteczność zabiegu MonaLisa Touch™, trwałe efekty oraz wyjątkowe korzyści gwarantuje połączenie DOT Therapy (terapii punktowej) z D-Pulse.

  • W TRAKCIE DOT THERAPY ENERGIA LASERA ROZLOKOWANA JEST MIEJSCOWO NA ŚCIANKACH POCHWY W POSTACI PUNKTÓW WIELKOŚCI 200 MIKRONÓW. LASER DZIAŁA JEDYNIE NA KILKA PROCENT TKANKI WAGINY, CO W ISTOTNY SPOSÓW WPŁYWA NA PROCES REGENERACJI.
  • SPECYFICZNE STRUKTURA D-PULSE UMOŻLIWIA WŁAŚCIWĄ PENETRACJE TKANKI ŁĄCZNEJ PRZEZ ENERGIĘ LASERA CO2. PENETRACJA NASTĘPUJE POZA NABŁONKIEM W CELU AKTYWACJI REGENERACJI I NIE STANOWI RYZYKA DLA SĄSIADUJĄCYCH TKANEK I ORGANÓW.
  • ZABIEG MONALISA TOUCH™ JEST ZUPEŁNIE BEZBOLESNY, WŁAŚCIWOŚCI SKANUJĄCE SYSTEMU DEKA HISCAN V2LR ZAPEWNIAJĄ BARDZO SZYBKI PRZEBIEG ZABIEGU. UZYSKANIE PRAWIDŁOWEJ I GŁĘBOKIEJ STYMULACJI ZAJMUJE ZALEDWIE KILKA MINUT.

WSKAZANIA
  • Zmiany oraz problemy stref intymnych powstałe w wyniku przebytego porodu lub menopauzy
  • wysiłkowe nietrzymanie moczu
  • inne dolegliwości – swędzenie, podrażnienie, suchość, ból
OKIEM EKSPERTA
dr Dagmara Makowska-Mainka
Zabieg MonalisaTouch to bardzo dobre narzędzie dla lekarzy ginekologów, którzy zmagają się z pacjentkami, u których występuje nietrzymanie moczu różnego pochodzenia, suchość pochwy w wyniku objawów menopauzalnych, utrata elastyczności pochwy na skutek zmian poporodowych czy też zmian sprężystości włókien kolagenowych spowodowanych wiekiem. Pacjentki, u których były wykonywane procedury V2LR nie skarżyły się na powrót dolegliwości i były usatysfakcjonowane efektami po zabiegowymi. Jedną z zalet zabiegu MonalisaTouch jest to, że jest on nieinwazyjny, krótki w czasie i prawie nieodczuwalny, a efekt jest zauważalny w szybkim czasie. Bardzo dobre efekty występują u kobiet z niezaawansowanym nietrzymaniem moczu. Bardzo poprawia się komfort ich życia. U kobiet korzystających z zabiegu MonalisaTouch wraz z komfortem życia poprawia się też jakość życia psychicznego. Doskonałe efekty zabiegowe rewitalizacji pochwy obserwowane są w grupie pacjentek po porodach siłami natury; szczególnie uwzględniając satysfakcję sfery seksuologicznej.
www.jcm.com.pl
dr Dagmara Makowska-Mainka - Specjalista ginekologii i położnictwa, Lekarz medycyny estetycznej
prof. dr hab. n. med. Artur Jakimiuk
Suchość pochwy, utrata jej napięcia i sprężystości, wysiłkowe nietrzymanie moczu to problemy, które pojawiają się wraz z wiekiem lub po porodzie.Do niedawna jedynym sposobem ich usuwania były operacje lub terapie hormonalne. Laser MonaLisa Touch™ jest skutecznym narzędziem w rękach ginekologów do leczenia tych zaburzeń. Terapia przywraca naturalne pH pochwy i zwiększa jej nawilżenie, poprawiając tzw. indeks zdrowia pochwy. Pacjentki, które do tej pory skarżyły się na świąd, suchość i infekcje, po zabiegu laserowym odczuwają znaczną poprawę. Wpływa to na polepszenie jakości życia codziennego i seksualnego. Zabieg MonaLisa Touch™ w sposób nieinwazyjny wspiera również leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które muszą stosować skorygować zbyt duże wargi sromowe, które w istotny sposób zakłócają codzienne funkcjonowanie i wpływają na obniżenie samooceny kobiety.
www.novum.com.pl
prof. dr hab. n. med. Artur Jakimiuk
Dr Agnieszka Świerkot
Najczęstszą reakcją moich pacjentek, tuż po zakończeniu zabiegu, jest zaskoczenie. Często trafiają do mnie kobiety, które miały już styczność z zabiegami z zakresu medycyny estetycznej i wiedzą, że niektóre z nich nie należą do przyjemnych. Decydując się na zabieg Mona Lisa Touch, pacjentki wiedzą, że mogą oczekiwać spektakularnych efektów, stąd nastawiają się na długotrwały, nieprzyjemny ból i bolesny czas rekonwalescencji. Tymczasem prawda jest zupełnie inna, zabieg trwa krótko. Jest mało inwazyjny, nie boli, a po zabiegu pacjentki mogą powrócić do normalnego funkcjonowania. Dlatego kobiety najpierw są bardzo zaskoczone, a drugim odczuciem jest zadowolenie i satysfakcja z natychmiastowych efektów. Można go polecić niemalże każdej pacjentce, gdyż nie ma do niego poważniejszych przeciwskazań, ponadto mogą mu się poddać także osoby z niskim progiem odporności na ból.
www.klinikaambroziak.pl
Agnieszka Świerkot, lekarz ginekolog z Kliniki Ambroziak Estederm
Dr n.med. Małgorzata Zięba
Leczeniem zachowawczym objawów obwodowego niedoboru estrogenów u kobiet w menopauzie i po niej, uzyskujemy krótkotrwały efekt. Szczególnie często zgłaszane dolegliwości to; suchość pochwy, nietrzymanie moczu, przewlekłe stany zapalne, a w konsekwencji spadek libido i satysfakcji seksualnej. Pomimo wieloletniego doświadczenia w profilaktyce i leczeniu kobiet z zaburzeniami hormonalnymi, niejednokrotnie napotykam na trudności. Pojawiające się następstwa ginekologiczne niedoborów hormonalnych są główną przyczyna braku całkowitego zadowolenia z proponowanego dotychczas leczenia. Po zabiegu Mona Lisa Touch zauważyłam nie tylko efekty, które gwarantowała firma. Zauważyłam przede wszystkim uśmiech zadowolonej pacjentki. Zabieg jest bezbolesny, nieinwazyjny, praktycznie nie ma przeciwwskazań. Pomaga kobietom w bardzo uciążliwej przypadłości do niedawana wstydliwej. Wspomniany uśmiech jest dopełnieniem kompleksowego leczenia. Wysiłkowe nietrzymanie moczu, utrata sprężystości ścian pochwy, przewlekłe stany zapalne w pochwie, niejednokrotnie są efektem wcześniej przebytych porodów. Wykonując zabieg Mona Lisa Touch po porodzie, każda młoda kobieta może zapobiec uciążliwym powikłaniom w późniejszym okresie swojego życia. Ponadto zabieg ten pozwoli przywrócić satysfakcje seksualną oraz dobre samopoczucie sprzed ciąży.
www.ziebaclinic.pl
Dr n.med. Małgorzata Zięba, specjalista endokrynolog, specjalista ginekolog położnik
Dr n. med. Krzysztof Gojdź
Laser MonaLisa Touch™ skutecznie leczy dolegliwości związane z intymnym zdrowiem kobiety. Zabiegi nim wykonywane stosuje się w przypadku dolegliwości zespołu rozluźnienia pochwy, która dotyka w szczególności panie po porodach, zwłaszcza wielokrotnych. Może się również pojawić w okresie menopauzy. Kolejnymi problemami, które rozwiązuje zabieg MonaLisa Touch™ są te związanie z brakiem odpowiedniego nawilżenia pochwy. Są one często wynikiem zachodzącego procesu starzenia się pochwy, czyli atrofii. Pacjentki, które do tej pory poddały się zabiegowi, odczuwają znaczne poprawienie elastyczności i zwiększenia napięcia ścianek pochwy. Dzięki rewitalizacji śluzówki, pochwa jest lepiej nawilżona, mniej narażona na infekcje. Zabieg zapobiega również możliwości pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu. Poprawie ulegają doznania w trakcie stosunku, polepsza się jakość i komfort życia. MonaLisa Touch™ to zabieg, który nie powoduje powikłań, nie wymaga znieczulenia i okresu rekonwalescencji.
www.holisticclinic.pl
Dr n. med. Krzysztof Gojdź
Prof. dr hab. Mariusz Zimmer
W swojej ponad 30 letniej praktyce ginekologiczno – położniczej byłem świadkiem wielu kroków milowych w postępowaniu medycznym.

Stosowałem jako jeden z pierwszych w Polsce techniki podnoszenia cewki moczowej wszywanymi taśmami ( zabieg TVT) przy nietrzymaniu moczu – wykonywałem i wykonuję dalej plastyki pochwy celem korekty statyki narządu rodnego co było do tej pory standardowym postępowaniem. Niestety metody te nie dają oczekiwanych efektów. Na naszych oczach dokonuje się obecnie rewolucja w zakresie leczenia problemów uroginekologicznych i zaburzeń statyki narządu rodnego. Te schorzenia będące przyczyną ogromnego dyskomfortu życia szczególnie w okresie okołomenopauzalnym, choć również często dotyczą młodszych kobiet (między innymi po porodach siłami natury), występują u ponad 70- 90 % populacji. Nie wszystkie Panie to zgłaszają jako chorobę – często uważając, że tak musi być. Nic bardziej mylnego – to należy leczyć.

Nietrzymanie moczu, obniżenie narządu rodnego, rozluźnienie pochwy to problemy, z którymi walczono dotychczas wykonując różne zabiegi operacyjne, wymagające pobytu w szpitalu, używania skalpela i szycia – działań obarczonych jednak czasami bardzo poważnymi powikłaniami, jak każdy zabieg operacyjny, a nie dających często spodziewanego efektu. Obecnie mamy do dyspozycji ultranowoczesną technikę – bezinwazyjną, bezbolesną, wykonywaną ambulatoryjnie przynoszącą bardzo dobre efekty – laserową korektę statyki pochwy i cewki moczowej. Jest to metoda zwężająca pochwę, dająca poprawę w zakresie nietrzymania moczu, korektę obniżenia pochwy a przy okazji jej zwężenie poprawiając komfort współżycia.

Laser zrewolucjonizował wiele dziedzin medycyny -okulistykę, chirurgię endoskopową, dermatologię, kosmetologię – teraz wkracza do ginekologii. Metoda rodem z działu science-fiction może spełnić wreszcie oczekiwania ginekologów a szczególnie naszych pacjentek – kobiet dotkniętych problemami takimi jak :

• nietrzymanie moczu ( popuszczanie samoistne moczu przy kucnięciu, kaszlu, tańcu wysiłku lub nawet częste parcie na mocz)
• obniżenie przedniej i tylnej ściany pochwy (jak często określają to pacjentki: „ wyczuwalna „gulka” w szparze sromowej”)
• dyskomfort przy współżyciu – szeroka pochwa To wszystko można skorygować metodą laserową, która zregeneruje błonę śluzową i ścianę pochwy przywracając jej pierwotną elastyczność.
www.zimmed.igabinet.pl
Prof. dr hab. Mariusz Zimmer
Dr Marta Raczkowska-Muraszko
Laser MonaLisa Touch™ skutecznie leczy dolegliwości związane z intymnym zdrowiem kobiety. Zabiegi nim wykonywane stosuje się w przypadku dolegliwości zespołu rozluźnienia pochwy, która dotyka w szczególności panie po porodach, zwłaszcza wielokrotnych. Może się również pojawić w okresie menopauzy. Kolejnymi problemami, które rozwiązuje zabieg MonaLisa Touch™ są te związanie z brakiem odpowiedniego nawilżenia pochwy. Są one często wynikiem zachodzącego procesu starzenia się pochwy, czyli atrofii. Pacjentki, które do tej pory poddały się zabiegowi, odczuwają znaczne poprawienie elastyczności i zwiększenia napięcia ścianek pochwy. Dzięki rewitalizacji śluzówki, pochwa jest lepiej nawilżona, mniej narażona na infekcje. Zabieg zapobiega również możliwości pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu. Poprawie ulegają doznania w trakcie stosunku, polepsza się jakość i komfort życia. MonaLisa Touch™ to zabieg, który nie powoduje powikłań, nie wymaga znieczulenia i okresu rekonwalescencji.
www.raczkowska.pl
Dr Marta Raczkowska-Muraszko
dr Bogdan Szymala
W moim przekonaniu grupą docelową dla zabiegów z zastosowaniem MonaLisa Touch, są nie tylko pacjentki z atrofią pochwy, czy początkową fazą nietrzymania moczu, ale również pacjentki z dysfunkcją tego organu, np.

• pacjentki onkologiczne,
• pacjentki po porodzie czy
• kobiety nieusatysfakcjonowane pożyciem seksualnym.

Wiedzę o zastosowaniu laserów czerpię z 25 – letniego doświadczenia w pracy z laserami chirurgicznymi wykorzystywanymi do zabiegów ginekologii operacyjnej i onkologicznej. Ich użycie umożliwia maksymalnie precyzyjne i bezpieczne działanie, dając efekty szybkiego gojenia i powrotu do zdrowia. Laser MonaLisa Touch otwiera nową erę w niesieniu pomocy pacjentkom w sposób bezpieczny i małoinwazyjny a zarazem skuteczny. Mam również świadomość korzyści z zastosowania lasera w ginekologii np. w leczeniu endometriozy oraz zmian patologicznych w obrębie sromu i szyjki macicy.
www.klinikagalena.pl
dr Bogdan Szymala – specjalizacja: ginekolog-położnik, ginekolog-onkolog
dr Marta Blumska-Janiak
Do niedawna tematem tabu był ważny dla wielu kobiet niezależnie od wieku problem przerostu warg sromowych mniejszych wewnętrznych wraz z towarzyszącymi dolegliwościami – otarcia, nawracające infekcje, dyskomfort podczas uprawiania sportów, itp.Z pomocą lasera MonaLisa Touch™ wykonywana jest labioplastyka warg sromowych mniejszych, czyli ich redukcja. Efekt estetyczny jest bardzo widoczny, co tym samym przekłada się na satysfakcję pacjentek. Jest to niezwykle nowoczesna metoda lecznicza, ponieważ całą procedurę wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a po krótkim pobycie w gabinecie można już spokojnie wrócić do domu. Bardzo częstym problemem jest nietrzymanie moczu. Laseroterapia wypełniła lukę w dotychczas stosowanych terapiach. Jako procedura nieinwazyjna jest często ostatnią deską ratunku przed operacją. Warto wspomnieć, iż biostymulacja pochwy laserem CO2, działa również profilaktycznie- nie warto czekać aż nietrzymanie moczu będzie utrudniało codzienne funkcjonowanie. Liczne publikacje z wielu krajów potwierdzają efekt działania lasera MonaLisa Touch™ u pacjentek z wysiłkowym nietrzymaniem moczu oraz pęcherzem nadreaktywnym. Działanie lasera CO2 przywraca elastyczność ścian pochwy oraz skóry sromu. Przez to następuje ich nawilżenie, prawidłowe ukrwienie i unerwienie. Poprawia to także odczucia i doznania podczas współżycia seksualnego. Laseroterapia pochwy pomaga również starszym pacjentkom z objawami klimakterium- zmniejsza suchość, nawracające zapalenia oraz dyskomfort przy współżyciu. Doświadczeni lekarze używając prawidłowych parametrów oraz najlepszego sprzętu, nie notują działań nieporządnych.
www.blumska-janiak.pl
dr Marta Blumska-Janiak - specjalistka położnictwa i ginekologii

Nowa głowica 3600
Gwarantuje szybką i mniej inwazyjną procedurę, nawet w przypadku dużej atrofii

Głowica zewnętrzna
Używana do zabiegów w obrębie pochwy i odbytu. Przebudowa blizny krocza, ujędrnianie oraz wybielanie warg sromowych i odbytu.

Głowica chirurgiczna
Używana do zabiegów labioplastyki laserowej oraz usuwania zmian skórnych.

Głowica wewnętrzna 900
Umożliwia pracy na jednej ścianie pochwy – technika szczególnie ważna przy leczeniu nietrzymania moczu.